fbpx
Gabinet psychologiczny "Iść Dalej".
O mnie

O mnie

Marcin Prościński – psycholog, terapeuta Simontonowski, psychoonkolog.

Ukończyłem Uniwersytet Gdański na kierunku Psychologia o specjalizacjach Psychologia Kliniczna oraz Psychologia Dzieci i Młodzieży. Zajmuję się m.in. terapią depresji, zaburzeń lękowych, napadów lękowych, zaburzeń emocjonalnych, nerwicą natręctw.

Jako psychoonkolog specjalizuję się w terapii osób chorych onkologicznie oraz w terapii ich bliskich, którzy stają się tak zwanymi “pacjentami drugiego rzutu”. Jestem certyfikowanym terapeutą Simontonowskim.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, a pracę z chorymi na nowotwory rozpocząłem jako praktykant na Oddziale Onkologicznym Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Wtedy też zacząłem pracę w pierwszej polskiej Infolinii Onkologicznej działającej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Należę do zespołu Centrum Profilaktyki i Terapii Zaburzeń Odżywiania “Wyjdziesz z tego” oraz Fundacji “anoNIE”, zajmującej się w głównej mierze profilaktyką zaburzeń odżywiania.

Pracuję między innymi w oparciu o Racjonalną Terapię Zachowania, która jest sprawdzoną, udokumentowaną, potwierdzającą swoją skuteczność metodą. Jest to terapia krótkoterminowa ale dająca długotrwałe efekty. Jest również świetną metodą samorozwoju i samopomocy.

Moja praca poddawana jest stałej superwizji.