Marcin Prościński – psycholog, terapeuta, psychoonkolog.

Ukończyłem Uniwersytet Gdański na kierunku Psychologia o specjalizacjach Psychologia Kliniczna oraz Psychologia Dzieci i Młodzieży. 

Specjalizuję się w terapii osób chorych onkologicznie oraz w terapii ich bliskich, którzy stają się tak zwanymi “pacjentami drugiego rzutu”. Zajmuję się również terapią depresji, zaburzeń lękowych, napadów lękowych, zaburzeń emocjonalnych.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, a pracę z chorymi na nowotwory rozpocząłem jako praktykant na Oddziale Onkologicznym Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Wtedy też zacząłem pracę w pierwszej polskiej Infolinii Onkologicznej działającej pod patronatem PTPO.

Obecnie kształcę się na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Warszawie na kierunku Psychoonkologia. Tam – obok doskonalenia pracy z chorymi – zdobywam dalsze kompetencje w pracy z ich rodzinami i bliskimi.

W Gdańsku współpracuję z Fundacją „anoNIE”, do której trafiają osoby z zaburzeniami odżywiania oraz z Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania Dagmara Pietruszewska.

Marcin Prościński – ZnanyLekarz.pl