fbpx
Gabinet psychologiczny "Iść Dalej".
O mnie

O mnie

Marcin Prościński – psycholog, psychotraumatolog, psychoonkolog, terapeuta Simontonowski.

Ukończyłem: Uniwersytet Gdański na kierunku Psychologia o specjalizacjach Psychologia Kliniczna oraz Psychologia Dzieci i Młodzieży. Uniwersytet SWPS na kierunku Psychoonkologia. Uniwersytet SWPS na kierunku Psychotraumatologia.

Pracując jako psychotraumatolog zajmuję się diagnozą zaburzeń po stresie traumatycznym oraz psychoterapią osób, które doświadczyły w swoim życiu traum. Silnie obciążające psychikę wydarzenia mogą powodować długofalowe konsekwencje, które utrudniają bądź uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Zaburzenia np. zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia snu, napady złości lub agresji nie znikają same. Potrzebna jest praca nad przepracowaniem traumy bądź wielu traum.

Zajmuję się także m.in. terapią depresji, zaburzeń lękowych, napadów lękowych, zaburzeń emocjonalnych, nerwicą natręctw.

Jako psychoonkolog specjalizuję się w terapii osób chorych onkologicznie oraz w terapii ich bliskich, którzy stają się tak zwanymi “pacjentami drugiego rzutu”. Jestem certyfikowanym terapeutą Simontonowskim.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, a pracę z chorymi na nowotwory rozpocząłem jako praktykant na Oddziale Onkologicznym Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Wtedy też zacząłem pracę w pierwszej polskiej Infolinii Onkologicznej działającej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Moja praca poddawana jest stałej superwizji.